Výroba keramiky puebel


Vzhledem k časové náročnosti nelze workshop realizovat v jednom víkendu od prvního do posledního kroku (hlína potřebuje prosychat pomalu), nabízíme tedy variantu s předpřipravenými korpusy misek. Účastníci workshopu korpusy vyrobí, ale vymění je za již hotové a přistoupí rovnou k nanášení povrchové vrstvy, leštění a zdobení engobou. Jsem si vědom, že někteří chtějí mít výrobek vyrobený pouze vlastníma rukama, takže do toho nikoho nenutím. Je ale třeba vzít v úvahu, že pak je nutné realizovat workshop ve dvou víkendových dnech oddělených minimálně týdenní přestávkou. Postup schnutí se nedá obejít. Náš návrh šetří čas nám všem a účastník workshopu o nic nepřijde. Workshop tak lze realizovat v jednom dni a přespolní nemusí řešit přespání či zvýšené náklady na dopravu.Výpal je potřeba udělat dvakrát, takže se náklady zvyšují a časová náročnost je tak zjevná. Hotové výrobky jsem ochoten poslat poštou, nebo je lze osobně vyzvednout.

Workshop proběhne v klubovně spolku Wampum z.s. v Petrovicích u Sedlčan, v průběhu workshopu bude k dispozici drobné občerstvení, sypaný čaj a jablečný závin, nebo nějaká jiná domácí dobrota.

Počet míst je omezen na 10 účastníků. Vaše účast bude registrována mnou zaslaným emailem, kde získáte přesné informace o místě a čase workshopu a budete vyzváni ke složení zálohy na bankovní účet. Tím bude Vaše účast potvrzena. Doplatek můžete složit cash, nebo převést na účet po absolvování workshopu. Veškerý výtěžek z workshopu bude využit jako podpora našeho dětského programu.

Materiál, veškeré pomůcky a výpal všech výrobků je zajištěn a je v ceně workshopu. Cena jednodenního workshopu je 3500,-kč/os. V případě skupiny 5 a více osob je cena 3000,-kč/os. a lze si po dohodě objednat vlastní termín.

Program workshopu:

1. Teoretická průprava ke keramice puebel, jednotlivé oblasti a styly 

2. Objasnění rozdílu v technologickém postupu původních tvůrců a nové technologie pro  elektrickou pec.   

3. Tvorba korpusů misek.  

4. Leštění povrchové vrstvy oblázkem.                                                           

5. Tvorba grafického návrhu, míchání engoby.                                                 

6. Malba

Pro bližší informace tel.: +420 777 247 274.


   Napište mi a navrhněte si termín: